درباره من

غریب طوس 

با عرض سلام و خیر مقدم خدمت بازدید كنندگان عزیز ، پایگاه غریب طوس با هدف گسترش فرهنگ غنی رضوی شروع به فعالیت نموده و همیشه اطلاع رسانی قوی از سیره رضوی داشته و در این راه با کاربران خود در تعامل بوده و نظرات عزیزان در پیشرفت این وبلاگ نقش گسترده ای داشته و دارد ، امیدوارم که این پایگاه بتواند نقشی هرچند کوچک در کسترش فرهنگ رضوی در بین دوستداران اهل بیت ایفا نماید.

***
هرکجای ایران پهناور که زندگی کنی، وقتی دلت با ذکر «یا رضا» بلرزد، به سوی ارض اقدس می‌ایستی و دست بر سینه خم می‌شوی و کلامت را به ذکر زیبای «السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)» مزین می‌سازی، ...
تا قد خمیده ات از تو تندیسی بسازد با یاد سلام بر غریب طوس.

ایمیل: khirnesa@yahoo.com

امکانات وبلاگ

 • -----------------------------------

  -----------------------------------

  نام و ایمیل خود را وارد نمایید

  Powered by WebGozar

  باعضويت در خبرنامه  از  آخرین اخبار پايگاه غریب طوس در ايميل خود با خبر شويد

   

 • آمدم اي شاه پناهم بده - گزارش از استاد کریم خانی

  نمي‌دانم چه سری در این صداست که هروقت بلند مي‌شود، ناخودآگاه میخکوبم‌مي‌کند و همیشه هرجا هستم، روی زمین سرد و بی روح زانو مي‌زنم و مي‌نشینم و تکیه مي‌دهم به دیوار.

  «آمده‌ام شاه پناهم بده، خط امانی زگناهم بده»
  امشب اما فرق مي‌کند. با همه سرو صداهای ماشین، با چراغ‌هایی که مثل همیشه روشن است.
  دست مي‌برم و برای چندمین بار شماره استاد را مي‌گیرم. نمي‌دانم چقدر از تولد این صدا مي‌گذرد اما مي‌دانم گرمی این نفس را هیچ روزگاری کهنه نخواهد‌کرد. انگشتم، از حلقه آخر شماره‌گیر که بیرون مي‌آید، صدایی در گوشي مي‌پیچد:
  بله بفرمايید؟
  صدای استاد خوشحالم مي‌کند. دوست دارم همین اول کلامي‌برویم سر اصل مطلب. بی هیچ مقدمه و تفسیری مي‌خواهم از همان راه دور، گرمی نفسش را بریزد توی خطوط ارتباطی و ...
  احتیاج به معرفی خودم نیست؛ نام مشهد همه چیز را روشن مي‌کند.
  استاد همانجا صدایش توی گوشی مي‌پیچد:
  «لایق وصل تو که من نیستم...»
  استاد کریم خانی 40 سال است که مي‌خواند اما دلچسبی هیچ کدام از كارهايش به اندازه این آهنگ در مایه دشتی، نبوده است. استاد حتی اشاره دارد کلیپ‌های مختلفی برای حضرت رضا(ع) داشته است و هر وقت مشهد است، در حرم مطهر برنامه مناجاتنامه‌خوانی‌اش ردیف است اما نمي‌داند در واژه‌هاي شعر چايچيان چه رازی نهفته است که این‌قدر مستقیم درروحش تاثیر مي‌گذارد.
  دوباره صدایش را بلند مي‌کند، در همان مایه دشتی
  «آمده ام شاه پناهم بده، خطی امانی زگناهم بده»
  هنوز هم باورش نمي‌شود بعد از اجراهای مختلف در آن شب، سرانجام یک کدام از آن‌ها به جواب رسیده باشد. مي‌گوید: از ساعت 8 شب تا 11 مدام در شكل‌ها و زوایای مختلف با آقای عظیم نژاد اجرا داشتیم اما هیچ‌کدامشان به دل نمي‌چسبید. نمي‌دانم لحظه آخر چه حسی داشتم. گوشه‌اي ایستاده بودم و یک‌نفس خواندم و آخرش این شد که مي‌بينيد. حالا خودم هم مي‌نشینم پای کارها در شبکه‌های مختلف و هرجا که صدای«آمده‌ام شاه پناهم بده» بلند مي‌شود، دلم مي‌لرزد، دوست دارم به واسطه همین تاثیر کوچکی كه دارد، حضرت بگذارد خادمش باشم.
  استاد کریم خانی آرزو دارد بعد از فوتش، همینجا و کنار حضرت دفن شود اما مي‌گوید شرطش خادم بودن است و به خاطر همین، اولین خواسته‌اش این است که خادم حضرت شود. قرار است تولد امام حسین(ع) را مشهد باشد و در حرم امام رضا (ع)، تا دوباره در جمع مشتاقانش صدایش را بلند کند و همه در حظ شنیدن شعر حسان چایچیان شریک شوند:
  آمده‌ام شاه پناهم بده خط امانی زگناهم بده

  توسط رسول گلي زاده ، با موضوع گفتگو و گزارشهای رضوی | لينک ثابت

  پيوند روزانه

  همیار

  ویژه نامه شهادت امام رضا (ع) 

  نوای رضوی

  مشهدی کریمخانی - ای حرمت

  آمد مرید مرده دل